Překližka

Velkoplošný kompozitní materiál vyrobený na bázi dřeva. Překližka je tvořena třemi a více vrstvami navzájem křížovitě slepených loupaných dýh, spojených lepidlem. Výhodou překližek je lepší tvarová a rozměrová stálost v porovnáním s rostlým dřevem. lze ji obrábět stejnými nástroji a stroji jako masiv.

Použití: Pro své vynikající vlastnosti (vysoká pevnost, houževnatost, pružnost při nízké objemové hmotnosti) je překližka důležitým materiálem v nábytkářské, stavebně-truhlářské a dřevo obalové výrobě (palety, bedny, obaly), pro nenosné konstrukce, k výrobě a tvorbě bednění – pro betonování, beden, zastřešených přívěsů, v automobilovém průmyslu – pro pochůzné plochy, atd.

Fóliovaná překližka: Na povrchu oboustranná fenolická fólie se standardní gramáží hladkého filmu 120 g/m2. Boční hrany jsou opatřeny vodovzdorným nátěrem. Slouží jako deska na výrobu bednících dílců, na bednění pro lití betonu s hladkým povrchem, pro systémové bednění, v automobilovém průmyslu a zemědělství, pro výrobu prefabrikátů, dopravní značení nebo plakátovací plochy.